Zalety szkoleń okresowych BHP w formie e-learningu
Przeprowadzanie szkoleń okresowych BHP w formie e-learningu niesie za sobą wiele zalet dla pracodawcy, działu bezpieczeństwa, ale przede wszystkim dla użytkownika. W ramach tego artykułu zebraliśmy wszystkie zalety szkoleń okresowych BHP w formie e-learningu.
Katarzyna Gulanowska
3 min.
Zyskaj więcej czasu i miej wszystko pod kontrolą
Jesteś osobą odpowiedzialną za realizację szkoleń okresowych BHP w swojej organizacji? Dodatkowo na pokładzie masz 200 czy nawet 1000 pracowników do przeszkolenia. Z pewnością na nadmiar wolnego czasu nie narzekasz! Dlatego organizacja, a także zarządzanie szkoleniami okresowymi BHP w formie e-learningu z pewnością Cię odciąży. Profil koordynatora na platformie e-learningowej pozwala na dodawanie nowych uczestników szkolenia oraz na bieżące monitorowanie ich postępów w realizacji kursu. Ponadto zabieramy Ci zadanie dotyczące obowiązkowej dokumentacji szkoleniowej. Wszystkie rejestry oraz imienne zaświadczenia będziesz otrzymywać systematycznie pocztą.
Swoboda uczenia się
Szkolenia okresowe BHP w formie online są w pełni responsywne. Oznacza to, że uczestnik może wybrać dowolny czas oraz miejsce nauki. Są one dostępne 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Niezbędny jest jedynie dostęp do komputera lub dowolnego urządzenia mobilnego z dostępem do internetu. Uczestnik szkolenia może dowolnie podzielić realizację kursu na kilka kolejnych dni. Platforma pozwala wrócić do nauki na ostatnio zakończonym module. Szkolenia BHP w formie e-learningu są bardzo elastycznym modelem uczenia się, co jest szczególnie ważne dla młodego pokolenia.
Niższe koszty w porównaniu ze szkoleniami tradycyjnymi
Pracodawca, organizując szkolenia BHP w formie stacjonarnego seminarium/wykładu ponosi określone koszty. W rezultacie składają się na nie: „gaża” szkoleniowca, ale także oderwanie pracownika od pracy. Często dochodzi koszt wynajęcia sali szkoleniowej. Zdarzają się nawet koszty delegacji pracownika, jeżeli musi stawić się on na szkolenie w stricte określone miejsce.
Szkolenia BHP na czas pandemii
Zaletą realizacji szkoleń okresowych BHP w formie e-learningu jest możliwość wypełnienia obowiązku ciążącego na pracodawcy.
Maksymalizacja korzyści – dobre praktyki
Na sam koniec chcielibyśmy podzielić się z Wami dwoma praktykami stosowanymi przez naszych klientów. Ponadto pomocnych również dla Was, aby „wycisnąć” maksimum korzyści z realizacji szkoleń BHP w formie e-learningu w Twojej firmie.
Dodaj do kursu BHP online dodatkowe materiały
Różne firmy specjalizują się w prowadzeniu szkoleń BHP w formie e-learningu z wykorzystaniem platform. Umożliwiają klientom: dodawanie swoich treści, aby dostosować materiał szkoleniowy do określonych grup pracowniczych. W Power Safety również masz taką możliwość! Chętnie uzupełnimy standardowe kursy BHP o instrukcje, procedury, opisy wypadków charakterystycznych dla Twojej branży. Oczywiście możemy umieszczać tutaj również nagrania video.
Zmiksuj szkolenia BHP stacjonarne oraz online
Dobrą praktyką stosowną przez wiele firm jest organizacja pierwszego szkolenia okresowego BHP pracownika w formie stacjonarnej. Kolejną praktyką jest odbycie następnego szkolenia już w wersji online.
I co o tym myślisz?
Nie martw się! Oceany korzyści ze szkoleń okresowych BHP w formie e-learningu mają jeszcze wiele ukrytych możliwości, w które Cię wtajemniczymy. Mamy jednak nadzieję, że przedstawione powyżej mocne strony przekonały Was, że warto sięgnąć po platformy do szkoleń okresowych online. Podczas wybierania ostatecznego dostawcy najważniejszym puntem jest zrobienie rzetelnego i dobrego research’u!
Jesteś na bieżąco z naszymi nowymi publikacjami? Poznaj nasze nowości produktowe. Zapraszamy Cię do śledzenia nas na LinkedIn. Nie czekaj!
Katarzyna Gulanowska
Safety Culture Innovator, Co-founder Power Safety, Co-founder Proresult
Podobne artykuły
Jak skutecznie chronić słuch w miejscu pracy?
Karolina Kucharczyk
5 min.
Czy wiesz, że hałas w miejscu pracy to jedno z najczęstszych, a zarazem najbardziej lekceważonych zagrożeń? W wielu branżach, takich jak produkcja, budownictwo czy logistyka, poziomy hałasu znacznie przekraczają bezpieczne normy, co może mieć fatalny wpływ na zdrowie pracowników. Narażenie na długotrwały hałas prowadzi nie tylko do ubytku słuchu, ale również do innych problemów zdrowotnych, takich jak zaburzenia równowagi, bóle głowy czy stres. Na szczęście możemy temu zapobiec, stosując odpowiednie środki ochrony i edukację. Jak? Oto praktyczny przewodnik.
Jak dbać o słuch na co dzień – praktyczne porady i zdrowe nawyki
Karolina Kucharczyk
4 min.
Czy wyobrażasz sobie świat bez dźwięków? Szum fal, śmiech bliskich, ulubiona melodia – wszystko to kształtuje nasze codzienne doświadczenia. Słuch jest jak niewidzialny przewodnik po rzeczywistości, a jednak tak często go zaniedbujemy. Dopiero gdy zaczyna szwankować, doceniamy jego wartość. Dzisiaj dowiemy się, jak dbać o słuch na co dzień, jak hałas wpływa na jego kondycję, jakie nawyki sprzyjają jego ochronie oraz jak styl życia może wspierać zdrowie uszu.
BHP przy pracy zdalnej, czyli jak zapewnić komfort i ochronę w domowym biurze?
Karolina Kucharczyk
7 min.
Siedzisz na kanapie, wokół Ciebie biegają dzieci, a kot leniwie próbuje wgramolić się na klawiaturę. O ile scena ta może być urocza, o tyle w rzeczywistości może negatywnie wpłynąć na Twoją produktywność i zdrowie. Jak wygląda BHP przy pracy zdalnej? Teraz poranne korki i nierzadko męczące dojazdy do biura stały się reliktem przeszłości? Z kawą w ręku i laptopem na kolanach możesz cieszyć się urokami swojego domowego królestwa. Jednak, mimo że idea pracy z własnego kąta brzmi idealnie, wiąże się z nią także sporo wyzwań. Przekonaj się, jak zamienić domową kanapę w ergonomiczne centrum pracy, a trudności związane z pracą zdalną staną się tylko wspomnieniem.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaPolityka prywatności