E-learning w BHP? Czy skorzystalibyście z takiej możliwości kształcenia? Czy jest to komfortowa forma nauki? Przekonajcie się sami! Bezpieczeństwo i higiena pracy to pokaźna dziedzina wiedzy, którą każdy pracownik powinien znać. A co powiecie na to, żeby wiedzę BHP wpisać w ramy sesji e-learningowej?
Karolina Kucharczyk
3 min.
E-learning w BHP (e-nauka, e-nauczanie)
Na samym początku e-learning kojarzono zwykle jako dodatek do nauczania tradycyjnego lub stacjonarnego. Podczas pandemii e-learning zaczął grać pierwsze skrzypce. Nie każdy wie, że e-learning w BHP to proces nauczania lub szkolenia przy użyciu sprzętu takiego jak: komputer, smartfon, tablet czy laptop. Wystarczy mieć dostęp do sieci, bez obowiązku obecności w danym miejscu i czasie. Nie jest ważne, gdzie znajdujemy się podczas odbywania sesji szkoleniowej. Możemy pozyskiwać i systematyzować swoją wiedzę nawet nie ruszając się z kanapy! E-learning to szansa na niezależność od miejsca i czasu. Nie zapomnijmy o możliwości przyswojenia nauki we własnym tempie oraz unikania obciążeń związanych z dojazdem, zakwaterowaniem oraz wynajmem sali.
Bezsprzecznie społeczeństwo XXI wieku spędza w mediach większość swojego czasu. Między innymi kupujemy, sprzedajemy, rozmawiamy przez różne kanały w sieci. Korzystamy z wielu udogodnień doby Internetu. Proces kształcenia zadomowił się jednak na internetowych podstronach. Jednak E-learning w BHP sprawia, że materiał staje się ciekawy oraz łatwiej przyswajalny przez odbiorcę. A to za sprawą m.in.: animacji, treści video, quizów i testów. Wizualne treści przykuwają uwagę kursanta.
E-learning w BHP, jako dopuszczalna forma szkoleń
Z kolei 4 ściany, stoliki ustawione w podkowę i trener uśmiechający się zza laptopa to najczęstsza forma szkoleń okresowych BHP. Przepisy polskiego prawa dopuszczalną e-learning jako formę szkoleń BHP dla niektórych grup zawodowych. Prawo dopuszcza do szkoleń w formie e-learningu takie grupy jak:
pracownicy służby BHP i osoby wykorzystujące zadania tej służby.
Warto dodać, że dla pracowników na stanowiskach robotniczych, pracodawca ma obowiązek organizować szkolenia BHP w formie instruktażu, ponieważ osoby na tych stanowiskach nie mogą przechodzić szkoleń w formie e-learningowej.
E-learning w bhp i jego moc korzyści
Możliwość przerwania/wracania do sesji szkoleniowej
Osoby szkolone przyswajają materiał w swoim tempie. Jednak nie ma konkretnego czasu, w którym musi mieć miejsce szkolenie. Kilkugodzinny kurs e-learningowy można podzielić na dowolną ilość sesji szkoleniowych.
Świetna opcja szkoleniowa dla pracujących zdalnie
Wybór odpowiedniej opcji zależy jednak od specyfiki firmy, celów szkoleniowych i preferencji pracowników. Angażujące, dostępne i dostosowane do potrzeb pracowników szkolenia to właśnie e-learning w BHP. Twój pracownik jest gdzieś w Polsce i jednak zdecydował się pracować zdalnie? To idealnym rozwiązaniem będą właśnie szkolenia e-learningowe. Ten wybór będzie strzałem w dziesiątkę!
Nowoczesne treści i formy nauki
W podsumowaniu niewątpliwie kurs e-learningowy BHP kojarzy Ci się z dużą ilością slajdów do „przeklikania”? Otóż nie! Mylisz się! Współczujemy Ci, ponieważ ktoś zburzył całą wizję efektywnej sesji e-learningowej wykreowanej w Twoich oczach oraz umyśle. Jednak kurs e-learningowy powinien być pouczającą przygodą, a nie przykrym obowiązkiem. Poznaj nasz POWER e-learning BHP i napisz do nas, a my chętnie udostępnimy Ci wersję demo naszego rozwiązania. POWER SAFETY pokochała już rzesza naszych wiernych klientów oraz ich pracownicy!
Zawał serca? Czas działać! Minuty, które decydują o życiu!
Karolina Kucharczyk
4 min.
Każdego roku miliony ludzi na całym świecie umierają z powodu zawału serca, który jest nagłym stanem zagrożenia życia. W przypadku zawału liczy się szybka reakcja i właściwe działania, które mogą decydować o losie chorego. Wielu z nas nie wie jednak, jak rozpoznać jego objawy lub co należy zrobić w krytycznych pierwszych minutach. Przyjrzyjmy się typowym i nietypowym objawom zawału, różnicom w ich występowaniu w zależności od wieku i płci oraz zasadom postępowania, które mogą uratować życie.
Udar mózgu w pracy – jak rozpoznać objawy i nie zmarnować czasu?
Karolina Kucharczyk
4 min.
Czy wiesz, że każda sekunda ma ogromne znaczenie przy udarze mózgu? Czas to kluczowy czynnik, który może decydować o życiu lub zdrowiu osoby, u której dochodzi do tego typu bezpośredniego zagrożenia życia. Szczególnie w miejscu pracy, gdzie stres i tempo działania mogą utrudniać reakcję, ważne jest, by znać podstawowe zasady rozpoznawania udaru i udzielania pierwszej pomocy. Odkryj jak łatwo zapamiętać symptomy udaru, dzięki zasadzie FAST. Dowiesz się, czym różnią się poszczególne typy udarów i nauczysz się, jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy. Co więcej, odkryjemy, jak poprzez grywalizację możemy wspólnie szerzyć wiedzę o udarach w angażujący i przystępny sposób!
Jak zmotywować pracowników do aktywnego udziału w Dniu BHP?
Karolina Kucharczyk
3 min.
Zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy to jeden z kluczowych obowiązków każdej organizacji. Dzień BHP to doskonała okazja, by w kreatywny i angażujący sposób przypomnieć pracownikom o zasadach bezpieczeństwa i zminimalizować ryzyko wypadków. Jednak zachęcenie zespołu do aktywnego uczestnictwa w takim wydarzeniu może być sporym wyzwaniem. Czy Dzień BHP zawsze musi kojarzyć się z nudnymi wykładami i obligatoryjnym wypełnianiem listy obecności? Absolutnie nie! Przedstawiamy skuteczne metody motywowania zespołu do udziału w tym ważnym dniu.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaPolityka prywatności